DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

 

Naše chovatelská stanice byla založena na začátku roku 2014, po přestěhování do nového domova s velkou zahradou.

Po odchodu našich psích společníků - aljašského malamuta Báry a karelského medvědího psa Griffa, kteří byli našimi ochránci v době, kdy jsme bydleli na hájovně uprostřed lesů, jsme hledali dalšího strážce, kamaráda a společníka naší křížence Jack Rusella teriéra Maggie. Po dlouhých rozhovorech, přečtení dostupných informací a prolistování mnoha atlasů psů nás nejvíc zaujalo plemeno pyrenejského horského psa. Chtěli jsme velkého psa, dobrého hlídače a zároveň mazlíčka, který neublíží lidem ani zvířatům. Po návštěvě CHS Z Vajlovny jsme měli jasno – chceme pyrenejce a z této chovatelské stanice, protože nás oslovila jak velice ochotná a vstřícná chovatelka Petra, tak i maminka našeho budoucího štěňátka – Gaelin du Champ d´Ours. Zde jsme viděli i impozantního „velkého bráchu“ Andyho First Z Vajlovny, který se stal v roce 2012 v Salzburgu Světovým vítězem.

Týden před Vánocemi v roce 2011  jsme si odtud přivezli domů malého medvídka – Bellu First Z Vajlovny. Ta si velice rychle získala jak přízeň naší Maggie, tak všech, kdo k nám zavítali. Bella miluje návštěvy, které ale nezapomene hlasitě ohlásit, a dodnes se ráda chová (bohužel ne všichni už jí unesou :-)). Je velice přátelská ke všem lidem, dětem i zvířatům (slepicemi počínaje a kočkami konče).

Ze zvědavosti jsme s Bellinkou vyrazili na krajskou a klubovou výstavu, kde získala titul Nejlepší dorost, a tento krásný úspěch na jedné z prvních výstav nás motivoval k tomu, jezdit na výstavy pravidelně. Bella velice rychle získala titul Klubového junior šampiona KCHMPP a Junior šampiona ČR, Českého šampiona, Českého grand šampiona, Šampiona ČMKU, Šampiona klubu pyrenejských plemen a v roce 2014 získala nejvyšší ocenění – Evropský vítěz. Nikdy nedostala na výstavě jinou známku než výbornou, asi „nejhorší“ výsledek byl Exc. 3 na Světové výstavě v Budapešti v roce 2013. Velice ráda se předvádí, jak na výstavách, tak i doma na zahradě.

Výstavy se pro nás staly zpestřením, ale nejsme žádnými fanatickými lovci titulů. Rádi si s Bellinkou uděláme výlet na výstavu, kde potkáme pár milých „spřízněných“ chovatelů, se kterými si vyměňujeme zkušenosti a probíráme příhody, které jsme s našimi miláčky zažili. Bella má svůj okruh fanoušků – nám téměř neznámí lidé, kteří se na ni přijdou každou výstavu podívat a vyfotit se s ní (v Českých Budějovicích i v Praze), a to zahřeje na duši.

Po dlouhém váhání jsme se rozhodli i my založit chovatelskou stanici, protože jsme vzhledem k povahovým i exteriérovým vlastnostem Belly chtěli odchovat alespoň jeden vrh a nechat si od ní štěňátkoTo se nám splnilo prostřednictvím Aidy.